Debata: Zezwierzęcej: Jak zbudować Zoepolis – miasto dla wszystkich istot?

Debata: Zezwierzęcej: Jak zbudować Zoepolis – miasto dla wszystkich istot?

Fundacja Szklane Pułapki została zaproszona do udziału w debacie: #Zezwierzęcej: Jak zbudować Zoepolis – miasto dla wszystkich istot?
Jak odejść od antropocentryzmu i urządzić miasta, żeby ich pozaludzcy mieszkańcy byli w nich choć trochę bardziej u siebie? Jak projektować przestrzeń, by tworzyć dobre miejsca do życia, nie tylko dla ludzi, także dla innych gatunków?
Rozmówczynie:
Agata Szydłowska, historyczka dizajnu, autorka książek, kuratorka, jedna z pomysłodawczyń i redaktorek książki „ZOEpolis. Budując wspólnotę ludzko-nie-ludzką”.
Ewa Zyśk-Gorczyńska, przyrodniczka, zajmuje się ekologią obszarów zurbanizowanych, szuka rozwiązań, które pomagają chronić ptaki przed kolizjami ze szkłem, prezeska Fundacji Szklane Pułapki.
Katarzyna Roj, szefowa galerii Dizajn BWA Wrocław, koncentruje się na upowszechnianiu zagadnień związanych z projektowaniem odpowiedzialnym społecznie.
Na debatę zapraszają:

Fundacja Olgi Tokarczuk, organizatorka i pomysłodawczyni cyklu #Zezwierzęcej, Wrocławski Dom Literatury, BWA Wrocław i Fundacja Bęc Zmiana, wydawca książki ZOEpolis. Budując wspólnotę ludzko-nie-ludzką.
%d bloggers like this: