Krzemionki (Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO) zakropkowany

Krzemionki (Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO) zakropkowany

To był bardzo długi i pracowity weekend ☺️
Fundacja Szklane Pułapki zabezpieczyła 215 mkw szyb w Krzemionki. Duże, refleksyjne szyby, środek lasu, rezerwat przyrody. Do nieszczęść z udziałem ptaków dochodziło bardzo często. Szczęśliwie znaleźli się ludzie, którzy nie pozostali obojętni i zrobili naprawdę wszystko, aby kolizyjne szyby zabezpieczyć. Łukasz Misiuna wielkie podziękowania i ukłony dla Ciebie! Mega zaangażowanie i wsparcie na każdym etapie naszych kontaktów i prac pokazało jak wspólnie można efektywnie działać i przenosić góry ?.
Dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Historyczno Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim Panu dr Andrzejowi Przychodniemu, że na głos przyrodników nie pozostał obojętny. Za życzliwe przyjęcie i okazane wsparcie.
Serdeczne podziękowania dla naszej dzielnej ekipy Szklanych Pułapek, która każdego dnia pracowała od rana do wieczora, aby szyby stały się jak najszybciej widoczne dla ptaków.
Dziękujemy:
Darek Czernek, Bastek Czernek, Ewa Zyśk-Gorczyńska i Grzegorzowi!
Bez Was przenoszenie gór nie byłoby możliwe ?
… i jeszcze jedne podziękowania: Przewodnicy Muzeum robią świetną robotę edukując odwiedzających po co na szybach są kropki. Serdeczne podziękowania i ukłony w Waszą stronę. Szczególnie ciepło wspominamy panią Kamilę ?
Niech kropki służą ptakom! Niech lecą! Niech żyją! Polska dla ptaków!
… the last but not least ? warto wspomnieć i podkreślić, że Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla naszej Fundacji to pierwszy tak prestiżowy obiekt, który udało się zabezpieczyć ? Mega duma ?
%d bloggers like this: