Realizacje

👍 ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie

Niech ptaki będą bezpieczne! Z takim hasłem zakończyliśmy prace w ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Okropkowane szyby (około 200mkw) stoją już na straży bezpieczeństwa skrzydlatych przyjaciół. Odbioru technicznego dokonywał dumny paw, któremu kropki bardzo przypadły do gustu. 🦚 Gratulujemy również otrzymania ważnego certyfikatu: „Obiekt przyjazny ptakom”.

👍 Widoczne dla ptaków są szyby Studio Namaste Yoga SNY

Nasza Fundacja uczestniczyła w zabezpieczeniu Studia Yogi w Poznaniu. Cieszymy się, że coraz więcej miejsc w Polsce staje się przyjazne ptakom. Gratulujemy!

 

👍 Bistro „Cztery Słonie” w warszawskim ZOO miejscem przyjaznym ptakom

Właściciel bistro, gdy zauważył problem kolizji ptaków z szybami, postanowił działać. A my razem z nim! Prace trwały kilka dni, ale najważniejsze że efekt końcowy cieszy oczy wszystkich.

Polska dla ptaków! Szyby widoczne dla naszych skrzydlatych przyjaciół!

   

👍 Pierwsza w Warszawie wiata widoczna dla ptaków

Pierwsza w Warszawie wiata bezpieczna dla ptaków stanęła na Żoliborzu. To symboliczny dla nas moment, w którym owocują nasze długotrwałe starania.Wiata otrzymała certyfikat Fundacji: „Obiekt przyjazny ptakom” .

Więcej o akcji TUTAJ Fotorelacja TUTAJ

👍 Park Narodowy Ujście Warty miejscem przyjaznym ptakom

Wielki to dla nas zaszczyt, że kolejny Park Narodowy dołącza do grona „zakropkowanych”. Szyby siedziby Dyrekcji Parku, podobnie jak Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego stanowiły  zagrożenie dla ptaków. Pracownicy Parku nie pozostali obojętni na los ptaków i ruszyli z pracą i pomocą. Nasze kropki kolejny raz sprawdzają się na dużych przeszkleniach.

  

👍 Ogród Zoologiczny w Zamościu posiada szyby zabezpieczone przez naszą Fundację

Ogrody zoologiczne są zwykle skazane na szkło, ponieważ szklane ogrodzenia/balustrady umożliwiają bezpośrednią obserwację zwierząt znajdujących się na wybiegach. Niestety, duże szklane tafle stanowią zagrożenie dla dziko żyjących ptaków, które chętnie „odwiedzają” takie miejsca. Z pomocą przychodzi Fundacja Szklane Pułapki i jej naklejki. Kropki nie przeszkadzają obserwować zwierząt, są estetyczne, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

  

 

👍 Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka (Nadleśnictwo Syców) miejscem przyjaznym ptakom!

Duże przeszklenia Arboretum stanowiły dla ptaków ogromne zagrożenie. Nie było tygodnia kiedy nie zbierały śmiertelnego żniwa. Z pomocą ruszyła nasza Fundacja i już płyną do nas cudowne wiadomości, że od czasu montażu kropek nie stwierdzono kolizji. Niech kropki służą ptakom!

     

 

👍 Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” miejscem zakropkowanym!

Znamy ich i podziwiamy, za ich pracę, oddanie i wielkie serca dla zwierząt. 💚🦉🐾🦔🐇🦡💚 Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” to miejsce w którym spotykają się dwa światy: świat ludzi i zwierząt, miejsce dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ośrodek stworzyli konkretni ludzie czyli Agnieszka i Sławek. To dzięki ich działaniom i ciężkiej pracy każdego dnia dziko żyjące zwierzęta otrzymują wspaniałą, fachową pomoc. Od kilku dni Mysikrólik może cieszyć się zakropkowanymi szybami! Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👍 Filharmonia Koszalińska obiektem bezpiecznym dla ptaków!

Zakończyły się prace mające na celu zabezpieczenie szklanej elewacji Filharmonii Koszalińskiej.Obiekt ten od wielu lat stanowił śmiertelne zagrożenie dla ptaków, czym zainteresowali się sami mieszkańcy Koszalina. Szczęśliwie w tym roku, dzięki naszym działaniom szklana elewacja budynku została zakropkowana 🙂

 

👍 Siedziba WWF Polska przyjazna ptakom!

Fundacja Szklane Pułapki profesjonalnie zabezpieczyła szklane balustrady budynku WWF Polska. Stanowiły one zagrożenie dla ptaków, dlatego ich zakropkowanie stało się dla WWF-u priorytetowe.

Dziękujemy Fundacji WWF Polska za zaangażowanie w ochronę ptaków przed kolizjami ze szkłem.

 

👍 Dzięki naszym działaniom zabezpieczono 3000 mkw kolizyjnych ekranów akustycznych przy DK8 w miejscowości Jurowce

Monitoring w/w ekranów prowadzony był od 16 lutego 2019 roku. Podczas 85 kontroli odnotowano 257 przypadków śmiertelnych kolizji, reprezentowanych przez 45 gatunki ptaków. Wśród nich odnotowano dwa gatunki wymienione w I Załączniku Dyrektywy Ptasiej: gąsiorka i jarząbka.
👉 https://www.facebook.com/szklanepulapki/posts/853575158393715

  

 

👍 Szyby Domu Opieki w Bielsku-Białej przyjazne ptakom

W trudnych czasach też działamy 👍 W ostatnich dniach pracujemy w Domu Opieki w Bielsku-Białej. Szyby budynku zagrażają ptakom, dlatego do pomocy w ich zabezpieczaniu ruszył nasz kolega z Fundacji Darek Czernek. Zabezpieczona została najbardziej kolizyjna część budynku, a prace będą kontynuowane. Oklejanie szyb jest wykonywane z zachowaniem wymogów w czasie epidemii, przy zgodzie Dyrekcji obiektu.

Całą pracę wykonały dwie osoby: Darek i pani Renia (pracownica Domu Opieki i koleżanka z Klubu Ornitologów). Pani Reniu serdecznie dziękujemy!💚

 

 

 

 

 

👍 Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży miejscem przyjaznym dla ptaków

Zakropkowane zostały najniebezpieczniejsze połacie szyb budynku IBS PAN. Wielkie brawa dla wszystkich osób zaangażowanych w to trudne i wymagające przedsięwzięcie.

Więcej informacji na ten temat: TUTAJ  i TUTAJ

 

👍 Ekrany akustyczne w Jaśle (DK 28) zabezpieczone przed ptasimi kolizjami

Dzięki Fundacji Szklane Pułapki udało się zabezpieczyć transparentne ekrany akustyczne przy drodze krajowej nr 28 w Jaśle.

 

👍 Magurski Park Narodowy staje się obiektem przyjaznym ptakom

Fundacja Szklane Pułapki profesjonalnie i estetycznie zabezpieczyła szyby w Ośrodku EdukacyjnoMuzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej o łącznej powierzchni 70m2.

Fotorelacja: TUTAJ  TUTAJ

👍 Siedziba Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie obrosła w kropki Fundacji Szklane Pułapki, tym samym zaczęła mocno przyjaźnić się z ptakami

W siedzibie Parku przeprowadziliśmy nie tylko pokaz zabezpieczania szyb, ale również opowiedzieliśmy o problemie kolizji od strony naukowej.

Fotorelacja: TUTAJ

 

👍 Wspólnie z Polska Federacja Padla i Dzielnica Wisła zabezpieczyliśmy szklany kort do padla

Transparentny kort do padla stanowił dla ptaków niewidzialną przeszkodę. W sierpniu 2019 r. postanowiliśmy to zmienić. Szklane powierzchnie zostały „zaopatrzone” w kropki (malowane specjalnymi markerami do szkła).

Fotorelacja: TUTAJ

👍 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie jako pierwszy w Polsce skutecznie chroni ptaki przed kolizjami ze szkłem 

Duże, przeszklone pawilony pelikanów małych i różowych zostały zabezpieczone produktem Fundacji Szklane Pułapki. Wcześniej na szybach pawilonów stosowane były sylwetki ptaków drapieżnych, nie chroniły one jednak ptaków przed kolizjami. Teraz duże szklane powierzchnie są w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Link do fotorelacji: TUTAJ

👍 Szyby Stowarzyszenia Ekologiczno-Artystyczne zabezpieczone przed ptasimi kolizjami 

Kolizyjne szyby budynku zostały skutecznie zabezpieczone w lipcu 2019 roku znacznikami (białymi kropkami) Fundacji Szklane Pułapki.

👍 Dzięki interwencji Fundacji Szklane Pułapki zabezpieczono bardzo kolizyjny przystanek

Szklana wiata przystankowa przy parku leśnym „Dębina” w Krościenku Wyżnym po interwencji Fundacji  przestała być śmiertelną pułapką dla ptaków.

👍 Dom na Podlasiu przestał zabijać ptaki

Duży dom, duża liczba szklanych elementów, bardzo dużo ptasich kolizji. Od czerwca 2019 roku dzięki działaniom Fundacji Szklane Pułapki nie odnotowano ani jednej kolizji ptaka z szybami domu (wcześniej było ich nawet kilka w ciągu tygodnia).

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się pod linkami: TUTAJ TUTAJ

 

👍 Siedziba Dyrekcji Biebrzańskiego Parku Narodowego miejscem przyjaznym ptakom

6 lipca 2019 roku odbyło się zabezpieczenie szyb siedziby Dyrekcji Biebrzańskiego Parku Narodowego przed ptasimi kolizjami. Tym samym Biebrzański Park Narodowy dołączył do kolejnych obiektów w Polsce, któremu Fundacja przyznała certyfikat „Obiekt przyjazny ptakom”. Gratulujemy i cieszymy się na dalszą współpracę!

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się pod linkami: TUTAJ TUTAJ 

Zabezpieczenie szyb siedziby Biebrzańskiego PN
Kolejne szyby dzięki działaniom Fundacji Szklane Pułapki stają się dla ptaków widoczne
Rekomendacje dla Fundacji Szklane Pułapki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👍 Szkoła ALA (Autorskie Licea Artystyczne we Wrocławiu) przy wsparciu Fundacji Szklane Pułapki skutecznie zabezpiecza szyby przed ptasimi kolizjami

Kolizyjne szyby szkoły zostały zabezpieczone kolorowymi, kreatywnymi i estetycznymi projektami Uczniów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów szyby zostały zabezpieczone na długie lata, a ich widok cieszy uczniów, nauczycieli i odwiedzających placówkę osób. Nad całością czuwał wspaniały nauczyciel projektowania graficznego: Celina Niedzielska, ze strony Fundacji swojego wsparcia udzieliła Ewa Zyśk-Gorczyńska.

Fotorelację z przebiegu wydarzeń znajdziecie pod linkami: TUTAJ  TUTAJ TUTAJ TUTAJ TUTAJ

Autorski projekt dzięki któremu szyby szkoły staną się dla ptaków widoczne
Projekt przedstawiający żurawia, który będzie chronił inne ptaki przed kolizjami ze szkłem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👍 Ursa Maior (Browar Bieszczadzki) w maju 2019 roku zabezpieczył szyby swojej siedziby produktem Szklanych Pułapek

Szklane elewacja budynku zagrażała ptakom. Dlatego zdecydowano o zastosowaniu skutecznych i profesjonalnych zabezpieczeń. Od momentu zastosowania znaczników Fundacji Szklane Pułapki udało się powstrzymać kolizje ptaków z szybami budynku.

Więcej na temat działań Browaru Ursa Maior znajduje się: TUTAJ

 

👍 Centrum Przyrodnicze im. Przemysława Czajkowskiego Fundacji Przyrodniczej „pro Natura” w Trzcinicy Wołowskiej miejscem przyjaznym ptakom

1 maja 2019 roku dzięki działaniom Fundacji Szklane Pułapki kolejny obiekt w Polsce stał się przyjazny ptakom. Co zrobiliśmy? Zabezpieczyliśmy dużą i kolizyjną szybę Centrum. Nasz produkt w postaci naklejek/znaczników (białych kropek) prezentuje się na szybie estetycznie i profesjonalnie.

Więcej szczegółów i fotorelacja z wydarzenia dostępne są również: TUTAJ

Zachęcamy również do odwiedzenia blogu Krzysztofa Koniecznego „Dbaj o bociany” na którym również znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia:  TUTAJ TUTAJ

Widoczne na zdjęciu sylwetki ptaków drapieżnych nie chroniły ptaków przed kolizjami. Dlatego zdecydowano użyć dodatkowych znaczników w postaci białych kropek
Zabezpieczona w estetyczny i profesjonalny sposób szyba Centrum Przyrodniczego

 

 

👍 Siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych bezpieczna dla ptaków

Kolejny obiekt przyjazny ptakom w Polsce to siedziba Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdrój. 17-18 kwietnia 2019 roku zabezpieczyliśmy szyby Dyrekcja PNGS. Cieszymy się bardzo, że kolejne szyby stały się widoczne dla ptaków!

Przy okazji zabezpieczenia szyb powstał film instruktażowy autorstwa Romualda Mikuska: FILM INSTRUKTAŻOWY

Więcej szczegółów i fotorelacja z wydarzenia dostępne są również: TUTAJ  i  TUTAJ

Zabezpieczanie kolizyjnej szyby
Na szybach naklejki Fundacji Szklane Pułapki prezentują się bardzo estetycznie

 

👍 Stacja Ornitologiczna Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej obiektem przyjaznym ptakom

10 kwietnia 2019 roku zabezpieczyliśmy szyby Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej. Szyby Stacji stanowiły dla ptaków poważne zagrożenie, praktycznie w każdym miesiącu dochodziło do śmiertelnych kolizji. Przy okazji akcji oklejania szyb Stacji dużo rozmawialiśmy o ptakach i o kolejnych szklanych pułapkach wymagających antykolizyjnych zabezpieczeń.

Więcej szczegółów i fotorelacja z wydarzenia dostępne są również: TUTAJ

Jedna z szyb Stacji zabezpieczona i przyjazna ptakom
Od wewnątrz antykolizyjnych zabezpieczeń w ogóle nie widać
Stacja Ornitologiczna UWr jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat „Obiekt przyjazny ptakom” przyznawany przez Fundację Szklane Pułapki. Gratulujemy!
Jedna z szyb Stacji zabezpieczona i przyjazna ptakom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekomendacje od Stacji Ornitologicznej w Rudzie Milickiej dla Fundacji Szklane Pułapki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👍 Dzięki działaniom Fundacji Szklane Pułapki kolizyjne ekrany akustyczne w Bielsku-Białej zostały zabezpieczone przed ptasimi kolizjami

Bardzo kolizyjne ekrany akustyczne przy drodze wojewódzkiej nr 940 zostały zabezpieczone przed uderzeniami ptaków.

Więcej szczegółów dostępnych jest: TUTAJ