Warsztat badawczy antropozoologa na Uniwersytecie Warszawskim

Warsztat badawczy antropozoologa na Uniwersytecie Warszawskim

Już po raz czwarty poprowadziłyśmy zajęcia pn. „Warsztat badawczy antropozoologa”, odbywające się na kierunku Antropozoologia UW / Anthropozoology UW na Wydziale Artes Liberales Uniwersytet Warszawski. Zajęcia odbyły się w tzw. białej willi przy ul. Dobrej 72, która w lipcu tego roku została pod naszym kierunkiem zakropkowana przez członkinie SKN UW dla Klimatu. Nasze warszawskie wolontariuszki pokazały prezentacje o przyczynach kolizji ptaków ze szkłem, skali zjawiska i o sposobach zapobiegania, oraz o ochronie siedlisk ptaków w budynkach na przykładzie kampusu Głównego UW i w oparciu o doświadczenia zaprzyjaźnionego Ptasi Patrol Fundacji Noga w Łapę.
Po zajęciach w sali odbył się krótki spacer w poszukiwaniu śladów po uderzeniach ptaków w szyby okolicznych budynków. Pierwszy ślad zauważyliśmy… na jednej z niezakropkowanych szyb białej willi, tuż obok sylwetki czarnego antyptaka. To mówi samo za siebie…
Oprócz tego kilka śladów po uderzeniach dostrzegliśmy na sąsiednich budynkach należących do UW. Wszystkie zostały wpisane do naszego Ogólnopolskiego Rejestru z nadzieją, że przyspieszamy moment, w którym te budynki zostaną zabezpieczone.
Bardzo dziękujemy grupie za interaktywność i inspirujące pytania! Za możliwość poprowadzenia zajęć dziękujemy koordynatorce kierunku Antropozoologia oraz dr Gabrieli Jarzębowskiej, koordynatorce zajęć „Warsztat badawczy antropozoologa.”
Do zobaczenia za rok!
%d bloggers like this: